Otwarcie XIII Stacji Rowerowej Drogi Krzyżowej w Kuźniczysku

„W sobotę, wraz ze Starostą Trzebnickim Waldemarem Wysockim i sekretarzem gminy Danielem Buczakiem miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu jednej ze stacji Rowerowej Drogi Krzyżowej, zlolalizowanej w Kuźniczysku. Objąłem tą ciekawą i nietypową inicjatywę moim Honorowym Patronatem. Rowerowa Droga Krzyżowa będzie zlokalizowana w rożnych ciekawych zakątkach naszej gminy, a pierwsza i ostatnia stacja będzie sfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica. Wkrótce pełna relacja z wydarzenia, a tymczasem zachęcam do obejrzenia zdjęć z uroczystości!”

(cyt. Marek Długozima)

„Drodzy, W sobotę byliśmy świadkami uroczystości otwarcia i poświęcenia XIII stacji Rowerowej Drogi Krzyżowej, która to powstała jako pierwsza i znalazła swoje miejsce w Kuźniczysku na terenie i przy wydatnej pomocy Państwa Gryniuków. Oczywiście w pracach przygotowawczych wzięło udział wiele innych osób, których nie jesteśmy tu w stanie wymienić.
Autorem rzeźb i kapliczki jest niezwykle utalentowany artysta Krzysztof Lewczak, specjalizujący się w rzeźbie sakralnej.
W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki oraz Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima.
Byli obecni również księża, którzy dokonali poświęcenia stacji Drogi Krzyżowej. Uroczystość uświetnił koncert wrocławskiej grupy „Noe”. Można było także skosztować wiejskich, kulinarnych specjałów z cydrem trzebnickim włącznie. Mając swój maleńki wkład w pomysł tego projektu, trzymamy kciuki za rozwój wydarzeń i powodzenie w zdobywaniu środków na dalsze obiekty i życzymy twórcom wiele wytrwałości i satysfakcji.
Dzięki takim inicjatywom i osobom Ziemia Trzebnicka staję się coraz bardziej rozpoznawalna…;))”

(cyt. M.E.Koch)